Spomin…

Edini, ki ostane močan nad vsem;

edini cvet, ki ne uvene,

edini val, ki se ne razbije,

edina luč, ki ne ugasne.

V petek, 25. oktobra je bila pred  spominsko ploščo pri šoli komemoracija  v počastitev dneva spomina na mrtve, ki jo je organizirala naša šola.

Zakaj je smrt? Zakaj minljivost? Zakaj ostanejo le spomini? V dneh pred prvim novembrom so ta vprašanja v srcih ljudi še bolj glasna. Prav zato smo  žalno komemoracijo posvetili spominu vsem žrtvam, ki so padli v vojni. Njihova  žrtev je pomagala ustvariti današnji svet, naš mir, našo svobodo. V kulturnem programu so s petjem, deklamacijami in instrumentalnimi melodijami nastopili učenci naše šole z mentorico Anico Doberšek. Spomin na preminule v krutem času druge svetovne vojne so nas s svojo prisotnostjo počastili podpredsednik ZZB  NOB Šentjur, gospod Jože Žnidar, praporščak in ostali gostje.

 

 

 

Share on Facebook